Miło nam poinformować,ze podpisaliśmy umowę o dofinansowanie projektu pod nazwą „SKY VET nowoczesne technologie w przychodni weterynaryjnej” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 Oś Priorytetowa 1 Przedsiębiorczość i Innowacje projektu 1.1 dotacje dla nowo powstałych mikroprzedsiębiorstw. Dzięki temu możemy zaoferować Państwu opiekę na najwyższym poziomie oraz szeroką diagnostykę, którą w większości wykonujemy na miejscu. Środki pozyskane z dotacji zostały spożytkowane na remont i przystosowanie przychodni do naszych potrzeb oraz na zakup najnowocześniejszego sprzętu w tym systemu radiografii cyfrowej, aparatu USG, mikroskopu z kamerą cyfrową, aparatu elektrokardiograficznego, analizatora biochemicznego i morfologicznego. Zakupiliśmy również aparat do narkozy wziewnej oraz monitory pacjenta co w dużym stopniu poprawi bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów.
"Sezon kleszczowy w pełni! Pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego psa przeciwko tym groźnym pasożytom. Przenoszą one szereg niebezpiecznych dla zdrowia chorób w tym Babasioze śmiertelną dla naszych podopiecznych. Od dawna wiadomo że lepiej zapobiegać niż leczyć dlatego pamiętajcie Państwo o regularnym stosowaniu profilaktyki przeciw kleszczom. Na rynku dostępne są obroże, preparaty typu "SPOT ON" czyli płyn wylewany na skórę oraz nowość tabletki. Na początku sezonu polecamy zaopatrzenie się w obroże, które działają od 7 do 8 miesięcy a jeśli komuś nie odpowiada ta forma zabezpieczenia może zaopatrzyć się w Spot On. Pamiętajcie Państwo jednak że preparaty typu Spot On chronią naszego pupila TYLKO miesiąc! Przypominamy, że sezon na lubelszczyźnie będzie trwał do późnych miesięcy jesiennych.
Jak co roku nasza Przychodnia bierze udział w "Akcji Sterylizacji". Przez cały marzec będą Państwo mogli skorzystać z oferty tańszych zabiegów sterylizacji i kastracji psów i kotów. Staramy się w ten sposób zmobilizować właścicieli psów i kotów szczególnie tych wychodzących i zwrócić Państwa uwagę na wciąż aktualny problem niezaplanowanych ciąż i niechcianych miotów. Nasze lubelskie schronisko wciąż jest przepełnione a w internecie nie brakuje ogłoszeń o kociakach i szczeniaczkach szukających nowych domów. Co więcej wczesna sterylizacja w przypadku suczek ma też aspekt zdrowotny. Zmniejsza ona bowiem praktycznie do zera ryzyko wystąpienia w przyszłości raka gruczołu mlekowego. Sterylizacja jest też najlepszym wyborem w przypadku kotek również tych przebywających stale w domu jeśli alternatywą byłoby stałe podawanie zwierzęciu preparatów hormonalnych, wyciszających ruję.
Jak przygotować zwierzę do zabiegu?
Koty przed zabiegiem powinny być odrobaczone, szczególnie te mające możliwość wychodzenia na dwór. Powinny mieć również aktualne szczepienie przeciwko kocim chorobom zakaźnym. Kotki w dniu zabiegu nie mogą mieć rui! Jeśli tak się stanie należy je wyciszyć podając tabletki i przeprowadzić zabieg kiedy ruja się uspokoi. Psy również powinny być odrobaczone i posiadać aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Suczki możemy bezpiecznie sterylizować dopiero dwa miesiące po cieczce. Szczegółowych informacji jak bezpośrednio przygotować pacjenta do operacji udzielimy Państwu podczas zapisów na zabieg.
Cennik zabiegów dostępny jest w Przychodni pod numerem telefonu 518 326 904
Zapraszamy do zapisów.
Zapraszamy!
Coraz większą część pacjentów naszej przychodni stanowią koty,
które sa zwierzętami szczególnie narażonymi na stres z jakim wiąże
się wizyta u lekarza weterynarii. Jednak możemy im pomóc przez to
przejść, oto kilka przydatnych wskazówek:
1. Przed przyjściem do lekarza warto transporter spryskać specjalnymi
"kocimi feromonami" o nazwie FELIWAY lub zastosować chusteczki
nasączane tą substancją ( do nabycia w przychodni). Pozwoli to choć
odrobinę zrelaksować kota.
2 Do przychodni koty należy przynosić w transporterkach lub specjalnie
do tego celu przystosowanych torbach. kot przynoszony na ręku, jak to
si e często niestety zdarza może się na dworze wystraszyć i uciec.
3. Oczekując w poczekalni na wizytę proszę postawić zwierzę na
specjalnie do tego celu przystosowanej "kociej półce". Koci pacjent
czuje sie pewniej i bezpieczniej obserwując świat z góry.
4. Podczas wizyty na początku pozwalamy zwierzęciu na swobodne
poznawanie zakamarków naszego gabinetu przyjęć. Pacjenci bardziej
płochliwi są badani w swoich transporterkach co znacząco zmniejsza
poczucie stresu.
5. Do dyspozycji naszych kocich pacjentów pozostają do zabawy myszki
oraz różne patyczki z piórkami, aby skutecznie odwrócić kocią
uwagę podczas wykonywania zastrzyków oraz aby zająć kota gdy lekarz
omawia przypadek z właścicielem.
6. Jesteśmy świadomi, że podanie większość właścicieli ma
poważne problemy z podawaniem tabletek (chociażby tabletek
odrobaczających) swoim kocim pupilom dlatego zapraszamy do przychodni
gdzie nasz personel zrobi to szybko i sprawnie oszczędzając stresu kotu
i jego właścicielowi.